Міцелярна вода вважається універсальним засобом, що очищає. Спочатку вона була призначена для лікування шкірних захворювань на кшталт псоріазу та керрозу, вона стала популярною і як косметичний продукт, що посідає почесне місце в асортиментних лінійках провідних парфумерних компаній.
Сама назва «міцелярна вода» говорить про структуру цього продукту. Вона складається з безлічі найдрібніших сфер очищувального засобу та води. Ці частинки називаються міцелами. Вступаючи в реакцію з частинками бруду або шкірного жиру, вони емульгують їх, втягуючи всередину своєї сфери. Це дозволяє делікатно очищати шкіру навіть від стійкого макіяжу, не порушуючи ліпідний баланс і змиваючи навіть найдрібніші частинки жиру та захищати шкіру від старіння.
Міцелярна вода, втім, не така універсальна, як прийнято думати, адже вона підходить не для всіх типів шкіри. У деяких випадках вона може лише зашкодити. Це стосується переважно власниць жирної шкіри, схильної до появи вугрів, однак алергії залежать і від днк та генетики. Тоді, змішуючись із частинками шкірного жиру, міцели мають комедогенний ефект і посилюють проблему. Зате власницям шкіри сухої, нормальної або змішаного типу міцелярна вода підходить ідеально.
При виборі цього косметичного засобу уважно вивчіть його склад. Міцелярна вода найчастіше містить добавки. І за всіх своїх цілющих властивостей, розмарин, лаванда чи троянди можуть викликати алергію. А ось чебрець, шавлія та ромашка підходять практично всім. Вони пом’якшують та заспокоюють шкіру. Благотворно впливають на неї пантенол та гліцерин. Перший загоює, другий – має зволожуючу дію. Спирт, який часто входить до складу міцелярної води, також небезпечний. Якщо продукт містить його у великих кількостях (на упаковці у списку інгредієнтів він вказаний на початку), це може призвести до зневоднення шкіри.
Варто згадати і про консерванти. Зазвичай вони вважаються неминучим злом. Однак, якщо в якості консерванту міцелярна вода містить Disodium EDTO, це можна вважати безперечною перевагою, оскільки ця сполука перешкоджає відкладенню на шкірі шкідливих речовин (в основному важких металів, які сьогодні містяться навіть у водопровідній воді).
Застосовують міцелярну воду так само, як косметичний тонік або молочко, тобто наносять на ватяний диск і м’якими рухами протирають обличчя. Можна також робити з неї кубики льоду і протирати ними обличчя вранці, щоб позбутися жиру, що виділився за ніч.
Чи потрібно змивати цей засіб? Косметологи не радять це робити, а ось дерматологи, навпаки, рекомендують, причому із застосуванням пінки або гелю, щоб бути впевненою в тому, що шкіра повністю очищена від забруднень.