Фізкультура – це порятунок від зайвої ваги та поганого настрою. Відомо, що енергія нашого організму зберігається в жирах, білках та вуглеводах, причому головні їх вуглеводи. При роботі наших м’язів вони витрачаються насамперед. Але їх запас невеликий і їх вистачає лише на короткий час при дуже активній роботі. При інтенсивнішому навантаженні після вичерпання вуглеводів у хід йдуть жири. Тому після заняття спортом чи тяжкою роботою краще не одразу кидатися на їжу. Потерпіть годинку. Нехай ваше тіло відпочине, а сили на цей час відновляться за рахунок власних запасів. І до того ж, якщо ви почнете одразу їсти, то це накопичить в організмі калорії, які дадуть вам зайву вагу. Білки організм використовує лише за повного зникнення вуглеводів і жирів, що у житті майже буває. Тому при заняттях спортом вони не витрачаються.
Дізнатися скільки енергії витрачає людина можна з допомогою різних методів, описаних у спеціальній літературі. Але ви завжди повинні мати на увазі, що при заняттях фізкультурою підготовлена людина витратить менше запасів енергії, ніж новачок. Кількість витрат залежатиме від часу, ритму та інтенсивності рухів.
Дехто не хоче займатися фізкультурою через втому на роботі. І хоча у них справді можуть бути великі навантаження, вони все одно набирають вагу. Якщо людина втомлюється, то це не означає, що вона витратила багато енергії. Є багато професій, при яких витрата калорій дуже мала, але при цьому люди сильно втомлюються. Наприклад, ви можете взяти щось у свою долоню і міцно стиснути. Через деякий час ви відчуєте у пальцях втому. Чому? Просто ми звикли до того, що мало рухаємось. А втома приходить не від самої роботи, а від її монотонності, що призводить до поганого настрою і навіть до таких розладів як синдром хронічної втоми. Тому нам обов’язково потрібно займатись фізкультурою. Але буває, що навіть при регулярних заняттях деякі, особливо жінки, повніють. Це буває при невеликій інтенсивності вправ, людина при цьому отримує менше навантаження, ніж зазвичай, і витрата енергії також зменшується. Вам доведеться тоді збільшити навантаження та зменшити вміст калорій у вашому раціоні.
Пам’ятайте, що зменшити вашу вагу та прибрати жир, підправити поставу та зовнішній вигляд, а також покращити ваш настрій протягом дня – це ви можете зробити за допомогою фізкультури. Але результату ви досягнете лише за регулярних і цілеспрямованих занять.