Гігієна одна із найважливіших чинників у системі збереження здоров’я людини. У нинішніх екологічних умовах особливо зросла необхідність підвищення імунітету людини, фундамент якого є гігієна. Адже це цілий комплекс заходів, метою яких є збереження та зміцнення здоров’я шляхом дотримання гігієнічних норм у повсякденному житті та трудовій діяльності.
Вмивання
Одним із найважливіших розділів гігієни взагалі є гігієна тіла. Систематичне вмивання і миття забезпечує як чистоту, а й нормальне функціонування організму загалом. Адже через нашу шкіру щогодини виділяється до 20 мл поту, а за фізичних навантажень ця кількість може зростати 300, або навіть до 500 мл. До того ж за добу через шкіру виходить назовні до 40 грам підшкірного жиру, а так само близько 15 грам застарілого епідермісу, що відлущився.
Мило
Головним у процесі миття, звичайно, стає мило. Ланолін, який міститься в ньому, нейтралізує вплив на нашу шкіру лугів, а оцтова кислота підтримує кислотно-лужний баланс, чим підвищується природна опірність шкіри зовнішньому впливу. Мильні розчини з температурою 40-50 ° С знищують до 90% ворожої мікрофлори на інфікованих поверхнях шкіри. Що вже говорити про гарячу лазню, яка відома людству з часів Стародавнього Риму.
Зуби
Головним способом гігієна рота, природно, є ранкове та вечірнє чищення зубів. Високу ефективність під час чищення зубів мають зубні порошки і пасти, що містять фтор і крейду з різними добавками, які у свою чергу усувають неприємний запах, попереджають карієс і пародонтоз. Варто приділяти увагу і формі зубних щіток.
Щоденнна користь
І, звичайно ж, не варто забувати про ранкову фізичну зарядку перед водними процедурами, а також біг і ходьбу, спортивні ігри. Важливе місце займає і загартування із застосуванням контрастного душу, що фактично є щоденною температурною зарядкою для нашої шкіри та організму загалом. Загартування підвищує адаптаційні можливості організму, бар’єрну функцію шкіри, динаміку терморегуляції організму, і водночас знижує сприйнятливість до респіраторних та інфекційних захворювань. Варто згадати і про функцію одягу та взуття, які повинні забезпечувати вільне дихання для шкіри та, водночас, не створювати її перегріву чи переохолодження.