Грип: симптоми та лікування

Про те, що на світі існує така вірусна інфекція як грип, знає кожен, проте до яких наслідків він може призвести, знають не всі.

Грип – це важке інфекційне захворювання, через яке страждають і чоловіки, і жінки, і діти. Грип не вибирає країну, де він може поширитися, вік людини також не має значення. А оскільки з кожним роком він видозмінюється, то захворіти на грип можуть всі люди на землі і тому приблизно кожні 2-3 або 4-6 років виникають великі епідемії грипу.

Викликається він, як правило, вірусом грипу та негативно впливає на дихальні шляхи. Розносником хвороби може стати кожен, адже інфекція потрапляє в організм швидко та непомітно. Зазвичай вона проникає повітряно-краплинним шляхом. Через чхання та кашель вже хворої людини, яка з моменту захворювання і протягом 3-5 діб є зараженою, до нас доходять частинки мокротиння, які несуть із собою хворобливу мікрофлору та сам вірус. Особливого поширення грип набуває в холодну пору року, коли наш імунітет ослаблений і потребує вітамінів.

Проникає вірус в наш організм через клітини верхніх дихальних шляхів, а саме через ніс, бронхи, трахеї. Руйнуючи миготливий епітелій, сам вірус гине, викликаючи стан розбитості та хворобливості. Висока температура, озноб, головний біль є токсичним наслідком потрапляння в кров вірусу. Прихований період застосування хвороби може розтягнутися від кількох годин і до 5 днів. Сама ж хвороба може виявлятися як у легкій формі, так і у тяжкій.

Грип супроводжується різким підйомом температури тіла, ознобом, слабкістю, безсонням, лихоманкою, почуттям сухості в ділянці носа, сухим кашлем. Самолікування при цьому захворюванні є неприпустимим і дуже небезпечним, адже грип, у разі запуску захворювання, провокує і викликає ускладнення. Найбільш гостро переносять це захворювання літні люди та маленькі діти. В окремих випадках навіть спостерігається летальний кінець.

Лікується грип тільки препаратами, призначеними лікарем, оскільки кожен організм має свої особливості. Але як би там не було, відомо одне – вітаміни, здорова атмосфера навколо та спокій – гарант одужання та гарного самопочуття хворого.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *